Márciusi Bookhaul

Sziasztok!

Végre beköszöntött a tavasz! Elkezdtek rügyezni és virágozni a fák, csicseregnek a madarak, süt a nap. Nem is kell több az embernek, mint hogy ezt az időt ki is élvezze. Sajnos ez a jelenlegi helyzetre való tekintettel nehéz, de ennek ellenére azért napi fél óra séta nem árt senkinek, természetesen, ha meg tudja oldani, hogy ne feltétlenül találkozzon és érintkezzen másokkal. Párommal is beültünk a kocsiba, és sikerült egy nagyon szép félreesőnek tekinthető helyet találnunk 15 km távolságra, ahol is végül ezeket a csodás képeket el tudtuk készíteni Nektek. Gondoltam, megosztom Veletek ismét az új szépségeimet, viszont szerettem volna ezt egy szép tájjal együtt bemutatni Nektek. Hátha a Ti kedveteket is feldobja egy kicsit ebben a kivételesen rossz helyzetben. 🙂

Összesen 5 db könyvet vettem a hónapban, amelyekre Era Eri Facebook-csoportjában leltem rá. Használt, viszont jó állapotú kötetekről van szó, amelyek között megtaláltam egy, már régóta a kívánságlistámon szereplő könyvet, egy klasszikust, egy nagyon érdekesnek tűnő thrillert, egy ismertebb magyar író könyvét, amely már régóta birizgálta a kíváncsiságomat és végül egy piros kötet, amely a borítójával és fülszövegével, együttesen teljesen elvarázsolt engem.

Nézzük, melyek ezek!

Lukasz Orbitowski: Egy másik lélek  (Typotex, 2017 – szépirodalom, lengyel író, igaz történet alapján) 

A borító nagyon tetszik. Volt egy időszakom, amikor a számítógépemen háttérképnek hasonló színes füst volt beállítva. Miután elolvastam a fülszövegét, már egyértelmű volt számomra, hogy ezt a könyvet egyszer el fogom olvasni. Kifejezetten szeretem a kicsit elvont és magányos hangvitelű könyveket és az igaz történetek alapján íródott regényeket. Ez alapján az olvasó még jobban át tudja élni a leírtakat, és ez néha lehet, hogy fájdalmas, de legalább igazi.

Fülszöveg:

Egy város. Lepusztult, omladozó,mocskos lakóházak. Fáradt emberek utaznak a sárfoltos, mindig pontatlan, zsúfolt buszokon. Elkeseredés, üresség. És egyikük fejében váratlanul motoszkálni kezd egy különös gondolat, egy legyőzhetetlen vágy. Nincs indítéka, nincs oka, olyan, mint az éhség. Mintha egy másik lélek költözött volna a testébe, és parancsot adna a gyilkos tettre. Nem tud elmenekülni előle.

Edgar Allan Poe: A fekete macska (Helikon, 2017 – klasszikus, krimi, novella)

Nemrég találkoztam a Valós halál c. sorozattal (amely mint kiderült, könyvsorozat alapján készült, és bár én nem olvasok sci-fit, a TV-sorozat nagyon átjött) a Netflixen, amelyben felbukkant Edgar Allan Poe is, és közben rájöttem, én még semmit nem olvastam tőle. Döbbenet! 😯 Úgyhogy, mikor megláttam ezt a Helikon kiadású könyvecskét tőle, rögtön lecsaptam rá. Remélem, tetszeni fog és a továbbiakban is fogok tőle olvasni. 

Fülszöveg: 

Edgar Allan Poe új műfajt teremtett: joggal tekinthetjük őt a krimi atyjának, s művei egyik főhősét, C. Auguste Dupin-t a világirodalom detektívjei előfutárának. Poe novellái több mint másfél évszázaddal az írásuk után is hátborzongatóan izgalmasak. Misztikus rémtörténetekkel, titokzatos (bűn)esetekkel találkozunk műveiben, s a sci-fi irodalom egyik első alkotóját is tisztelhetjük benne.

Kepes András: Istenek és emberek ( Libri, 2018 – kortárs irodalom, magyar író, társadalomtudomány)

Volt egy időszak, mikor mindenki ezt a könyvet olvasta, és így azért eléggé felkeltik az ember figyelmét rá, ha akarja, ha nem. Nem szerepelt sem a kívánságlistámon, sem a várólistámon, mégis elraktároztam magamban. A Pergamenre hányt szavak csatornáján is láttam róla értékelést, amellyel Evelinnek sikerült még jobban felkeltenie rá a figyelmem, így végül ez a kötet is a kupacban landolt.

Fülszöveg:

Három ​magyar házaspár egy svájci luxusvillában reked. A természet fenyegető árnyékában, a válogatott gasztronómia finomságok mellett terítékre kerül a múltjuk és a jelenük, miközben konfliktusaikban felsejlik napjaink emberének drámája az erkölcsi és szellemi kapaszkodóit vesztett világban. Nem csak az emberek esnek csapdába, hanem kelepcébe kerül a szerelem és a szexualitás, a barátság és a gyanakvás, a bírvágy és a hatalom, s talán még a párbeszéd esélye is…
Kepes András új regénye a Tövispuszta és a Világkép drámai folytatása.

„Minden megváltozik, minden másról szól már ma is, mint amiről a politikusok papolnak és amitől az emberek szoronganak, vélte Ézsiás Benedek. Szétfeszítette a tudat, hogy már soha senkit nem tud meggyőzni semmiről, mert megtagadták őt a szavak. Persze, gondolta, lehet, akkor se tudná megértetni magát, ha megmaradt volna a beszéde, hiszen hány ékesszóló, okos ember figyelmezteti az emberiséget, hogy mi vár rá, ahogy a próféták is hiába üvöltözték a jövendölésüket és az átkaikat. Az emberek saját előítéleteik rabjai, és a cellájukba nem szűrődik be más gondolat, csupán saját véleményük visszhangjának örvendeznek.”

 

Alan Bennett: A királynő olvas (Magvető, 2019 – szépirodalom, angol humor)

A piros borítójú könyvek könnyen megbabonáznak, és ha mellette még egy humoros, olvasó királynőről is van szó, rögtön megjön az elolvasásához a kedvem. 😆  Emellett kiderült, hogy egy igazi kis antikvár kincsre sikerült lelnem, úgyhogy még boldogabb vagyok.

Fülszöveg:

Az ​angol királynő éli az uralkodók dicsőséggel teli, ám roppant unalmas életét: gyárakat látogat, fogadásokat ad, megnyitja a parlamenti ülésszakot, negyedszerre is megnézi a Niagara-vízesést, és minden héten kötelezően meghallgatja miniszterelnöke érdekfeszítőnek éppen nem mondható beszámolóját. Ám egy szokványosnak induló napon, mikor az udvari kutyafalka megtámad egy mozgó könyvtárat, a királynő élete egy csapásra megváltozik: menthetetlenül rászokik az olvasásra.Az író finom humorral ábrázolja, hogy napjainkban milyen különc cselekedetté vált az olvasás, hiszen a canterbury-i érsek is a Celebek a táncparkettet nézi esténként, emellett végigkövethetjük, hogyan próbálja a királynőt környezete leszoktatni erről a furcsa hóbortról. A kisregény szellemes válasz a „ment-e a könyvek által a világ elébb” örök kérdésére.

Alan Bennett 1934-ben született Leedsben. Író, dráma- és forgató-könyvíró, színész. Nagy-Britanniában a hatvanas évektől kezdve rendkívül népszerű, ám a nemzetközi hírnevet a Beszélő fejek című monológsorozat hozta meg számára, melynek televíziós és színpadi változata is létezik. Ez az első könyve magyarul.

Gulyás Péter: A végtelen térségek örök hallgatása (Könyvmolyképző, 2016 – szórakoztató irodalom, krimi, bűnügyi thriller)

Azt hiszem, itt nincs is mit magyaráznom, hiszen akik követnek, tudják, hogy az egyik kedvenc műfajom a krimi. Szóval…nincs mit mondanom. Jó, annyit elárulok, hogy a könyv borítója és címe rögtön felkeltette a figyelmem, de a fülszöveg volt az, ami teljesen beszippantott. Remélem, ez a történettel is így lesz! 😛 

Fülszöveg:

„Úgy ​akarnak rajtunk abortuszt végrehajtani, hogy már régen megszülettünk.”
Perzselő, kora nyári nap, és egy filozófiatanár, akinek elhullnak az érettségizői. Az egyik holnap nélkül, öntudatlanul várja a halált. A másik végigvágja az ereket a csuklóján. Nincs más nyom, csak az óránkénti SMS, ez tudatja, hogy a lány még nem vérzett el.
Mi ez, egy különös hatalmi játszma? Vajon hol a pendrive, ami kulcsot ad mindenhez, és megállíthatja a pusztulást?
A cinikus, fiatal filozófiatanár küzd, kutat, megpróbálja megakadályozni a megakadályozhatatlant, és visszafordítani a visszafordíthatatlant. Válaszokat keres olyan kérdésekre, melyeket senki sem szeretne feltenni.
Útján nem csak halál, de nagy filozófusok gondolatai is elkísérik. A létezés új értelmet nyer, ha közel a pusztulás.
Egy olyan világban, ami a szeretet tagadására épül, létezhetnek még hősök?
Vajon akad bárki köztünk, aki ártatlan?
„Ha az ember elgondolja, milyen végtelen az idő és a tér, ami a világot alkotja, és ha belegondol, hogy mennyire apró és megmagyarázhatatlan pontja ő e végtelenségnek, megrémül. Ha nincs hazugság, csak a rémület marad. A végtelen térségek örök hallgatása ugyanis rettegéssel tölt el bennünket.” (Pascal)
Intellektuális thriller azoknak, akik szeretik a kihívásokat.

Mit gondoltok, sikerült jól választanom? Ti olvastátok már valamelyiket közülük? Mit gondoltok róluk? Ha van kedvetek, osszátok meg velem a véleményeteket! 😉 

 

Remélem, sikerült kicsit feldobni a napotokat. További jó olvasást Kívánok Mindenkinek! 

0 0 Értékelések
Bejegyzés értékelése
0
Szeretnéd megosztani a gondolataidat? Kérlek, szólj hozzá!x