Kihívás elfogadva! 2.

Megérkezett Július! Kicsit megkésve (fránya megfázás 😥 ), de itt az ideje megosztanom veletek, hogy a Nővérkéimmel ismét milyen kihívások elé állítottuk egymást. Aki olvasta a Júniusi olvasmányaim c. bejegyzésemet, láthatta, hogy sikeresen teljesítettem az 1. ,,kötelező” olvasmányaimat, de nem egyszerűen. Jó, nem csak én – ők is szépen teljesítettek. 😀 Puszi Nektek!

Mivel az előző hónapra megadott könyvekkel kellemesen megszenvedtem, kíváncsian és reménykedve vártam, hogy miket fogok kapni Júliusra. Megmondom őszíntén, reménykedtem, hogy kicsit egyszerűbb és izgalmasabb könyveket tehetek fel hónap végén az e havi olvasmányaim polcára. Szerintetek sikerülni fog? 😆 

Júliusban összesen 3 ,,kötelező” könyvet kell elolvasnom. Lássuk, mik is ezek!

Az egyik Kerstin Gier: Rubinvörös (Időtlen szerelem sorozat 1.) c. könyve.

Fülszöveg:

Olykor tényleg nagy terhet jelent egy rejtélyekkel teli családban élni. A 16 éves Gwendolyn legalábbis meg van győződve erről. Amíg egy napon egyszerre – mint derült égből a villámcsapás – a 19. és 20. század fordulóján nem találja magát, és világossá nem válik számára, hogy ő maga a legnagyobb rejtély a családban. Amit viszont még csak nem is sejt: az időutazások alatt kerülendő a szerelem. Mert ettől aztán tényleg a feje tetejére áll minden! 
Kerstin Gier bestseller-szerző utánozhatatlan érzékkel kelti életre a legcsodálatosabb érzést a világon! 
Éld át te is Gideon és Gwen kalandjait, akik szerelmükkel áttörnek az idő korlátain!

Őszíntén szólva, mikor a 11 évvel idősebb nővérem ezt a könyvet adta meg erre a hónapra NEKEM – ismétlem NEKEM! – egy kicsit megijedtem. Mostanság nem igazán jövök ki a legtöbb ifjúsági regénnyel, úgyhogy igazából megint csak fogtam a fejem, és azt kérdezgettem magamtól: DE MIÉRT? Nővérkém persze nyugtatgatott, mondta, hogy higgyem el, ez nagyon fog tetszeni. Nem igazán akartam hinni neki. Eléggé szkeptikus vagyok az ilyen jellegű kijelentésekre. Viszont, ha abból indulok ki, hogy ismer, akkor végülis biztos igaza van. 🙄 Mindegy is, mert csak 3 havonta van lehetőség cserére, úgyhogy kénytelen vagyok elolvasni hó végéig! Nah majd meglátjuk! 😎

A második nővérkém viszont úgy néz ki fülszöveg alapján, hogy meghallotta a gondolatomat!? 😯. Ő J.R.Ward: A bourbon királyai (A bourbon királyai 1.) c. könyvet választotta nekünk a másik nővéremmel.

Fülszöveg:

A ​Bradford-dinasztia generációk óta uralkodik a bourbon fővárosában. Vagyonuk tiszteletet és kiváltságos helyzetet biztosít számukra, és életük a kasztrendszer szigorúan lefektetett szabályai szerint zajlik gőgösen terpeszkedő udvarházukban, Easterlyben. Az emeleten él a család, tetteiket a látszat alapján hatalmas vagyonuk és kitűnő ízlésük vezérli. A földszinten pedig a személyzet fáradhatatlanul azon dolgozik, hogy fenntartsa a kifogástalan Bradford-illúziót. Ez a két szint sosem keveredhet.
Ám Lizzie King, Easterly főkertésze, megszegi ezt a szabályt, és ezzel kis híján tönkreteszi az életét. Kezdettől tudja, hogy nem lehet jó vége, mégis beleszeret Tulane-be, a bourbondinasztia fekete bárányába. Fájdalmas szakításuk is csak azt bizonyítja a számára, hogy nem véletlenül tiltakozott az érzései ellen. 
Amikor két év távollét után Tulane hazatér, magával hozza a múlt árnyait, és senki sem vonhatja ki magát a következmények alól: sem Tulane gyönyörű és kegyetlen felesége; sem legidősebb bátyja, akinek a keserűsége és embergyűlölete szinte határtalan; sem a Bradford család feje, akinek az erkölcs semmit sem jelent, és múltjában szörnyű titkok rejtőznek. Ahogy az üzleti és érzelmi feszültségek egyre fokozódnak a családon belül, Easterly lakóinak élete visszafordíthatatlanul megváltozik. Az eseményeket csak a legravaszabbak élhetik túl.

Imádom J.R.Ward: Fekete Tőr Testvériség sorozatát. Úgy érzem, itt nem lesz probléma. 😀

A harmadik könyv pedig egy közös könyv, vagyis mindhármunknak el kell olvasnia, az nem más, mint Guillaume Musso: Holnap c. könyve. 

Fülszöveg:

Emma New Yorkban él. Harminckét évesen még mindig keresi élete párját. Matthew Bostonban lakik. Egy szörnyű balesetben elvesztette a feleségét, és most egyedül neveli négyéves kislányát. A világhálón ismerkednek meg, és egymásnak írt e-mailjeik alapján hamarosan mindketten arra gondolnak, hogy végre megtalálhatják a boldogságot. Elhatározzák, hogy találkoznak egy manhattani olasz étteremben Ugyanazon a napon és ugyanabban az órában lépnek be az étterem ajtaján. Ugyanahhoz az asztalhoz ültetik le őket – és mégsem fognak soha találkozni. 
Hazugságok hálója? Az egyik fél képzelgése? A másik manipulációja? Egy érthetetlen helyzet áldozataiként Matthew és Emma hamar rádöbbennek arra, hogy nem csupán egy meghiúsult találkozóról van szó…

Már a NIOK-os kihívás óta érdekel, de valamiért még nem jutottam el odáig, hogy elolvassam. Nagyon sok jót írtak róla, és mivel én eddig csak a Central Park c. könyvét olvastam Mussonak – amivel nem igazán voltam megelégedve –  kíváncsian várom, hogy ez a könyve tényleg olyan jó-e, mint amilyennek előadták oly sokan.

Egy biztos: A borítója zseniális. Nagyon tetszik. Igazán felkelti az ember érdeklődését!

Hamarosan találkozunk! Hamarosan… 😎

És most jöjjenek azok a könyvek, amiket a Nővérkéimnek kell elolvasniuk! :mrgreen: 

Mivel a legidősebb Nővérkémet régóta próbálom rábeszélni, hogy nézze meg az Egy kutya négy élete c. filmet, (amit én még moziban néztem meg és végigsírtam, közben meg hatalmas szeretetáradat zúdult szét bennem) úgy döntöttem, hogy előtte olvassa el a könyvet is. Úgyhogy az én általam választott olvasmánya: W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete

Fülszöveg: 

Minden ​kutya a mennybe kerül… kivéve, ha elintézetlen feladatuk maradt itt, a Földön. 

Lenyűgöző történetünk főszereplője, egy aranyos kutyus nem egy, de több életen keresztül próbál meg rájönni arra, hogy mi is az élete célja. A Kutyás történet más, mint a többi megszokott, cuki kis kutyusokról szóló megható regény. Az élet legalapvetőbb kérdésére keresi a választ: miért vagyunk itt? Hősünk, Béni maga is megdöbbenve tapasztalta, hogy lenyűgöző szépségű, aranyló szőrű kiskutyaként született újjá, miután végigélte egy korcs, kóbor kutya tragikusan rövid életét. Az új lehetőséget kihasználva eljut a nyolcéves kisfiú, Ethan ölelő karjába. Együtt számtalan lélegzetelállító kalandot élnek át, és közben Béni megtanulja, hogyan legyen jó kutya. 

Hősünk kalandja azonban nem ér véget azzal, hogy egy szerető család kedvenc háziállata lett. Ismét újjászületik, és vaksin pislogó kölyökkutyaként megint csak azt szeretné kideríteni, hogy képes lesz-e valaha is rájönni a létezése értelmére. 

Béni története szívet melengető, lényeglátó, és gyakran elképesztően mulatságos olvasmány. A Kutyás történetben nem csupán négylábú barátunk számos életének megrázó és mulatságos kalandjait ismerhetjük meg, de feltárul előttünk az is, ahogy egy kutya látja az emberi viszonyokat. Megismerhetjük, hogy milyen erős kötelék fűz minket legjobb barátunkhoz. 

A megragadó és magával ragadó, gyönyörű történetből kiderül, hogy a szeretet halhatatlan, hogy hűséges barátaink örökre itt maradnak velünk, és hogy a földkerekségen minden teremtmény azért született, mert megvan a maga oka, mert értelme van az élhetésének.

A középső nővéremnek 2 könyvet választottunk közösen a legidősebbel, amiből az egyiket véleményünk szerint mindenkinek el kellene egyszer olvasnia, annyira magával ragadó: Alessandro Baricco: Selyem c. könyve. Amennyire rövid, annyira érzéki. Mi imádtuk!

Fülszöveg:

Minden történetnek zenéje van. Ennek fehér zenéje. Ez fontos, mert a fehér zene különös muzsika, időnkint zavarba ejtő: halkan szól, és lassan kell táncolni rá. Ha jól játsszák, olyan, mintha a csönd szólna, s akik szépen táncolják, úgy tűnik, meg sem mozdulnak. Átkozottul nehéz a fehér muzsika. Sok hozzáfűznivalóm nincs. Talán jobb, ha tisztázom még, hogy tizenkilencedik századi történetről van szó: fontos, hogy senki se várjon repülőgépeket, mosóautómatákat és pszichiátereket. Nincsenek. Bár ma se volnának. 
Alessandro Baricco 1958-ban született Torinóban. Harmincegy évesen, első regényével kezdte gyűjteni a díjakat. Három regénye után van egy francia és egy olasz díja, köztük a legrangosabb, a Viareggio-díj. jelen regényét valamennyi világ- és sok kis nyelvre lefordították. Most magyarra.

 

 

A másikat pedig az egyik legjobban megírt thrillernek és egyben kriminek is értékeltük, ez pedig nem más, mint Erik Axl Sund: Bomlás (Victoria Bergman-trilógia 1.) c. könyve. Ez az a könyv, amit ha az ember elkezd olvasni, nem fogja tudni letenni egészen a sorozat befejeztéig. Ahogy abbahagyod az egyiket, már veszed is a kezedbe a következő részét. Kiemelném, hogy 18+ kategóriába tartozik! Ebben a könyvben minden megtalálható, amihez erős idegzet szükséges! Kíváncsi leszek Nővérkém véleményére… 🙄

Fülszöveg:

Stockholm, ​napjainkban. Két nő, egy bűnügyi felügyelő és egy pszichoterapeuta útja keresztezi egymást. Sofia Zetterlund pszichoterapeuta kezeli a Sierra Leone-i gyerekkatonát, Samuel Bait és egy középkorú nőt, Victoria Bergmant, aki fájó sebet hordoz gyerekkora óta. Csak egy a közös bennük: mindketten a multiplex személyiségzavar jeleit mutatják. Jeanette Kihlberg bűnügyi felügyelő eközben új eseten dolgozik: egy fiatal srác szörnyű sérülésekkel borított holttestére bukkantak az egyik stockholmi parkban. Ki lehet ez a fiú? Talán megkínozták? És hogy lehet, hogy senkinek sem hiányzik? A felügyelő a bántalmazási ügyekben járatos pszichoterapeuta segítségét kéri. Jeanette Kihlberg és Sofia Zetterlund ugyanazt kérdezik maguktól: mennyi szenvedésnek tud egy ember kitenni valakit, mielőtt emberi mivoltát levetkőzve szörnyeteggé válik? Jeanette és Sofia az ügy megoldását keresik, miközben Victoria Bergman a gyermekkorában megtapasztalt erőszak kínzó emlékével próbál leszámolni. A felügyelő és a pszichoterapueta egyre közelebb kerül egymáshoz – a paranoia, a csalás, a megdöbbentő titkok és az árulás ereje még a kertvárosi idillt is veszélybe sodorja. A Victoria Bergman-trilógia első része – hátborzongató thriller az árulás személyiség(de)formáló erejéről. „Az új Millenium-trilógia” – Le Parisien Az Erik Axl Sund írói álnév egy svéd írópárost takar: Jerker Eriksson és Hakan Axlander Sundquist sötét hangulatú regényei már több országban sikert arattak, a Victoria Bergmant középpontba állító trilógiáért 2012-ben különdíjat kaptak a Svéd Krimiírók Akadémiájától.

Tehát, ezeket a könyveket sikerült egymásnak kiválasztanunk ebben a hónapban. Úgy érzem, ismét elég vegyesre sikeredett! Nagyon helyes! 😀

Gyertek Ti is, csatlakozzatok! Válasszátok ki, melyik/ek az/ok a könyv/ek a felsoroltak közül, amit/ket Ti is szívesen elolvasnátok még Júliusban! Írjátok meg kommentben mely/ek lettek ezek, és olvasás után várom, hogy rátok milyen hatással volt/ak!  Ha van közte olyan, amit már olvastatok, írjátok meg véleményeiteket, szívesen elolvasnám őket! 😉

0 0 Értékelések
Bejegyzés értékelése
0
Szeretnéd megosztani a gondolataidat? Kérlek, szólj hozzá!x