Decemberi bookhaul avagy Karácsony – Én így (is) szeretlek!

Sziasztok!

Utólag is szeretnék Boldog Karácsonyt Kívánni Mindenkinek! 🙂

Remélem, Nektek is kellemesen telt a karácsony és sok-sok könyvnek új tulajdonosa lett. Én személy szerint nem számítottam rá, hogy 16 új könyvvel zárom majd az évet, de így történt, és ezért nagyon hálás vagyok. ♥

Lássuk, hogy sikerült ezt összehozni!

Idén úgy alakult, hogy otthon tudtuk párommal tölteni a karácsonyt, így kihasználtam a lehetőséget, és lezavartam a nagy karácsonyi készülődésben egy-két könyvcserét, így lettem új gazdája a következő könyveknek:

Adrian McKinty: A lánc 

Fülszöveg:

Épp ​most tetted ki a gyerekedet a buszmegállóban.
Egy pánikba esett vadidegen hív a mobilodon.
A gyerekedet elrabolták.
Az idegen közli, hogy az ő gyerekét is elrabolta valaki. A gyerekedet csak úgy kaphatod vissza, ha 24 órán belül elrabolod valaki másét.
A gyerekedet csak akkor engedik szabadon, amikor a következő áldozat szülei elrabolnak egy újabb gyereket.
Ami ennél is fontosabb, teszi hozzá az idegen, ha nem rabolsz el egy gyereket vagy a láncban soron következő szülők nem teszik meg ugyanezt, a gyereked meghal.
Mostantól te is A LÁNC része vagy.
Adrian McKinty Edgar-díjas krimiszerző. További díjai: Ned Kelly Award (két alkalommal), Barry Award, Audie Award, Anthony Award. Ezeken a rövidlistákon szerepelt: CWA Ian Fleming Acéltőr, Theakston – Az Év Krimije, Francia Krimi és Detektívregény Nagydíj. Az író New York-ban él.

Rena Olsen: Egy szót se szólj!

Fülszöveg:

Rena Olsen nagysikerű pszichológiai thrillerében, melyet a BookPage a 2016-os év regényének jelölt mystery kategóriában, egy fiatal nőnek szembe kell néznie a kétségbeejtő kérdéssel: mi van, ha mindaz, amit életében normálisnak és igaznak gondolt – nem volt az?
Clara Lawsont egy pillanat alatt szakítják ki megszokott életéből, fegyveresek rohanják le az otthonát, ahol férjével lakik. Az utolsó, amit – miközben elhurcolják – férje szájából hallhat: ne mondj nekik semmit!
A fiatal írónő első regénye, mely a nemzetközi gyermekkereskedelem és a prostitúció világát mutatja be, pontosan olyan dühös kiáltás a nők alávetettsége ellen, mint A lány a vonaton vagy Fiona Barton Az özvegy című regénye.
Letehetetlen, rabul ejtő thriller, egy ismeretlen és fékezhetetlenül vad világból.

Han Kang: Nemes teremtmények

Fülszöveg:

1980 májusában Dél-Koreában a diktatúra ellen tüntetnek a diákok. A hatalom válaszul bejelenti a szükségállapotot, kivezényli a hadsereget, és a katonák meggyilkolnak több száz fiatalt. A diákok, köztük tizennégy-tizenöt éves gimnazisták gyűjtik össze a harcokban elesett társaik holttestét, hogy azonosíthassák és eltemethessék őket. Ebből a tragédiából bomlik ki az áldozatok és a gyászoló túlélők története. Meg egy diktátor vezette rezsimé.
Elmesélni az elmesélhetetlent – erre vállalkozik a Nemzetközi Man Booker-díjas Növényevő szerzője. Han Kang második magyarul megjelenő regényében hazája, Dél-Korea elfojtott traumájának, a szülővárosában történt 1980-as véres kvangdzsui mészárlásnak állít emléket.

Fiona Barton: Az özvegy

Fülszöveg:

Mind láttuk őt. Glent, a férfit, a szörnyet, ahogy – egy borzalmas bűnügy vádlottjaként – az újságok címoldaláról bámul ránk.
De mi lehet az asszonnyal, aki a bíróság lépcsőjén vár? Az asszonnyal, aki a férfi mögött áll?

Jean Taylor élete szerencsésen és átlagosan alakult. Szép ház, kedves férj, Glen, aki minden volt, amire valaha vágyott: az ő sármos hercege. Egészen addig, míg az újságokból bárki megtudhatta: a férje minden gaztettre képes szörnyeteg, maga az ördög…
De Glen most halott. Jean pedig elmond mindent, amit tud.

Fiona Barton első regényét az év legjobban várt könyvei közt emlegette az angol és az amerikai sajtó. És nem hiába. Az özvegy napok alatt felkerült a legfontosabb sikerlistákra, pillanatok alatt lett a Sunday Times és az Amazon bestsellere. Eddig 26 nyelvre fordították le, nálunk a világ legtöbb országát megelőzve jelenik meg.

Ajándékba kaptam a legjobb barátnőmtől Steve Cavanagh: Tizenhárom c. könyvét, amelyet a nővérkem ajánlásai közül választott ki, amelyeket ő meg a kívánságlistámról választott ki, úgyhogy nagyon hálás vagyok Nekik ezért!

Fülszöveg:

A sorozatgyilkos nem a vádlottak padján ül, ő éppenséggel az esküdtszék tagja.

Ők voltak Hollywood legmenőbb és legmeghatározóbb párja. A világ a lábuk előtt hevert. Most egyikőjük halott.

Robert Solomont, az ünnepelt hollywoodi csillagot gyönyörű felesége brutális meggyilkolásával vádolják. Ez az évszázad celebgyilkossági pere, és a
védelem még valakit be akar venni a csapatába: a szélhámosból lett ügyvédet, Eddie Flynnt.

Minden bizonyíték Robert ellen szól, de ahogy a tárgyalás megkezdődik, egy sor baljóslatú esemény kétségeket ébreszt Eddie-ben.

Mi van akkor, ha nem csak egyetlen színész van a tárgyalóteremben? Mi van akkor, ha nem az igazi gyilkos ellen folyik a tárgyalás?

Mi van akkor, ha a gyilkos az esküdtszék tagja?

Steve Cavanagh, ír származású író végre magyarul is megjelenő története
Írországban elnyerte az Év bűnügyi regénye díjat. A páratlanul izgalmas és fordulatos jogi krimi minden pillanatban gondolkodásra ösztönzi az olvasót.

Nővérkémtől pedig Becca Prior: Festett testek c. sorozatát (1-5.) kaptam ajándékba, így bővült a polcomon a Becca Prior gyűjteményem. A másik nővérkémtől pedig Patricia Gibney: Nincs menedék (Lottie Parker 4.) c. könyvet kaptam, így kijelenthetem, a sorozatból eddig megjelent összes kötet megvan. Köszönöm szépen Nektek! Imádlak Titeket! ♥♥♥

Becca Prior: Festett testek 1.

Fülszöveg:

Elijah kényszerből vállalja el az aktmodell szerepét egy mesterkurzuson.
Leonard Chambers, a sikeres festő ugyanis köztudottan seggfej.
Arrogáns, beképzelt és elviselhetetlen.
Mégis annyira vonzó, hogy Ely az első pillanatban beleszeret.
Csakhogy a férfi tartós kapcsolatban él, Elijah pedig rejtőzködik.
El kell titkolnia a másságát, mert a nevelt fia gyűlöli a melegeket.
Ráadásul mindketten mást akarnak: Leon futó kalandot, Ely életre szóló szerelmet.
Becca Prior új sorozatának első kötetében ismét helyet kap a romantika, a bizsergetően nyers erotika és a humor is.
A tanítvány sorozat és a Stockholm-szindróma szerzőjének új trilógiája is tartogat meglepetéseket.

Patricia Gibney: A hiányzók (Lottie Parker 1.)

Fülszöveg:

Lélegzetelállító nyomozós thriller – hihetetlen fordulattal
Mikor a helyi katedrálisban egy nő holttestét találják, majd néhány órával később egy férfiét, amint a saját udvarának fájáról lóg, Lottie Parker nyomozót hívják az ügyhöz. Mindkét áldozat combján elmosódott, de határozottan hasonló tetoválást találnak. Nyilvánvaló, hogy a két áldozat közt van kapcsolat. De mi?
A nyomok a Szent Angélába, egy régi gyermekotthonba vezetnek, mely intézethez Lottie múltja is kapcsolódik. Az eset hirtelen személyessé válik…
Úgy tűnik, hogy a gyilkosságok egy több évtizedes, megfejtetlen bűntényhez kapcsolódnak. Két kamaszfiú is eltűnik. Lottie-nak meg kell találnia a gyilkost, mielőtt az újra lecsaphatna, de hogy tehetné, ha ezzel a saját gyermekeit is veszélybe sodorja?
A gyilkosnak meglehetősen torz véleménye van az igazságszolgáltatásról…
Rachel Abbott, Karin Slaughter és Robert Dugoni rajongói különösen izgalmasnak találják majd ezt a borzongtató, hosszú éjjeleket ígérő thrillert.

Ezen kívül párom nagymamájától kaptam karácsonyra 3 könyvet, amelyekért szintén nagyon hálás vagyok, és nagyon kíváncsi leszek rájuk, mert van köztük olyan, amely a komfortzónámon kívülre esik:

Denise Ryan: Gyilkos vágy

Fülszöveg:

Justine karrierje folyamatosan ível felfelé a reklámszakmában, egy hét múlva pedig kimondja a boldogító igent. Arra azonban nem számít, hogy a legjobb barátnője elcsábítja a vőlegényét. Mint ahogy arra sem, hogy egy kitartó rajongója pokollá teszi az életét. Amikor Matthew megismerkedik a gyönyörű, de megközelíthetetlen Justine-nal, elkezdi építgetni kettőjük kapcsolatát – a fejében. Justine ugyan közli, hogy nem érdekli a férfi, ám Matthew-nak erről más a véleménye. Ha nem sikerül elnyernie a lány szerelmét, akkor legalább rettegjen tőle. A nő eljátszhatja ugyan, hogy nehéz őt megkapni – de ó, milyen könnyű lenne inkább megölni…

Tehmina Durrani: Uram és parancsolóm – Egy pakisztáni nagyúr felesége voltam

Fülszöveg:

Az előkelő származású, szépséges ifjú hölgy, Tehmina Durrani beleszeret a nála húsz évvel idősebb pakisztáni politikusba, Pandzsab kormányzójába. Musztafa Khar és Tehmina tizennégy éven át a külvilág szemében tökéletes házaspárt alkot. Tehmina hűségesen támogatja férje politikai karrierjét, körmeszakadtáig harcol érte, mikor börtönbe zárják. A magánéletben azonban rabszolgaként él, teljesen kiszolgáltatva férje szeszélyeinek. A neveltetés, a félelem csapdájában Tehmina titkolja szenvedéseit, ám egy napon fellázad. Ettől a perctől magára marad, családja eltaszítja, Musztafa megpróbálja elrabolni gyermekeit. Tehmina Durrani könyvét országa „urai és parancsolói” botrányosnak találták, s azóta üldözik szerzőjét. A könyvet 19 nyelvre fordították le.

Michael Crichton: Élesben

Fülszöveg:

Egy fiatal lány belehal a szakszerűtlenül végzett abortuszba. A gyanú azonnal arra az orvosra terelődik, akiről köztudott, hogy titokban vállal magzatelhajtást. Boston katolikus hagyományai és szigorú törvényei látszanak győzedelmeskedni, mikor a törvényszegő orvos rács mögé kerül.
De a lesittelt orvos jó barátjának, dr. Berrynek néhány dolog szemet szúr. Neki már az is hihetetlen, hogy egy kiváló tehetségű kolléga ekkorát hibázzon. Furcsállja azt is, hogy valójában – nincs bizonyíték.
Dr. Berry versenyt fut az idővel, midőn magánnyomozásba kezd: tulajdonképpen ki végezte el a tiltott műtétet? S véletlen-e, hogy a tragédia éppen az egyik legtekintélyesebb bostoni orvos lányával, Karen Randall-lel történt?

Természetesen, ha már Pesten jártam, nem hagyhattam ki a könyvesboltot sem, úgyhogy egy szabad órámban a nővérkémmel elmentünk a Libribe és khm…próbáltam célirányosan menni. Kisebb-nagyobb sikerrel. 😀 Végül 2 darab könyvet vettem magamnak. Az egyik a mindenki által ismert J.D.Barker: A hatodik éjszaka (4MGY 3.) c. befejező kötete, amelynek a 2.részével még el vagyok csúszva, de hamarosan tervezem az egész sozoratot befejezni. Továbbá egy már rég kívánságlistás könyvet választottam, amelyen sokat gondolkodtam, de végül a kiváncsiság győzött! Ez pedig nem más, mint Kathryn Evans: Több mint én c. kötete.

J.D.Barker: A negyedik majom (4MGY 1.)

Fülszöveg:

A ​Négy Majom Gyilkos több mint öt éve tartja rettegésben Chicago lakóit. Az áldozatai rendre fiatal lányok, módszerei és „védjegye” különösen kegyetlen. A rendőrség még ennyi év elteltével is csupán a sötétben tapogatózik, míg egy nap halálos gázolással történő balesetet jelentenek egy buszmegállóban. Kiderül, hogy az áldozat a Négy Majom Gyilkos. A helyszínelés során többek közt egy naplót találnak nála, és minden arra utal, hogy a régóta keresett gonosztevő épp elrabolt egy utolsó áldozatot, mielőtt váratlanul utolérte a vég.
Sam Porter nyomozó, a gyilkosra specializálódott egység vezetője tudja, hogy nagyon kevés ideje maradt megtalálni az elrabolt lányt. A sorozatgyilkos naplóját olvasva belemerül egy pszichopata tudatába és különös élettörténetébe, és olyan dolgokat talál, amikre nem lehet felkészülni. Rohamosan fogy az idő, és a Négy Majom Gyilkos még a túlvilágról is gúnyt űz a rendőrségből ebben a mesterien megírt, lebilincselő thrillerben.

Kathryn Evans: Több mint én

Fülszöveg:

Lehet, hogy mind szörnyszülöttek vagyunk?
Teva élete látszólag normális: suli, haverok, pasi. Otthon azonban félelmetes titkot rejteget. Tizenegy másik Tevát.
A lélegzetelállító történet tizenhat éves főszereplője egyszerre küzd a felnőtté válással és családja nyomasztó örökségével.
Miféle kísértetekkel osztozunk a múltunkon? Hányféle szerepet játszunk? Lehetünk-e önmagunk?
Evans egy egészen különleges lány sorsán keresztül teszi fel a mindannyiunk életének mélyén ott feszülő kérdéseket.

Ezek lettek az új szépségeim, amelyek mostantól a polcomat díszítik: 

Ti milyen új szépségekkel zárjátok az évet? 😉

Ezek közül van olyan, amit már olvastatok? Mi a véleményetek róluk?

0 0 Értékelések
Bejegyzés értékelése
0
Szeretnéd megosztani a gondolataidat? Kérlek, szólj hozzá!x